Classification into S.S.S.1

HOLY CHILD CATHOLIC SECONDARY SCHOOL, ADO EKITI

CLASSIFICATION OF STUDENTS INTO SSS 1

2021/2022 ACADEMIC SESSION

 

 

SCIENCE CLASS

  1. ADEBAYO ADEOLA
  2. ADETUNBERU OMOWUMI
  3. OPELEYE HAPPINESS
  4. OPEYEMI AYOMIDE
  5. ADEBIMPE AKEEM
  6. FASUBA ENITAN
  7. ODEYEMI MOYINOLUWA
  8. ADEOTI DOLAPO
  9. OLADIPO EBENEZER
  10. OLOWOOKERE PETER
  11. ADELEYE MARTINS
  12. ADEWOLE TEJUMADE
  13. UGWUOKE GIFT
  14. OLADIJA SEGUN
  15. JAMES BRIDGET
  16. JAIYEOLA TEMILADE
  17. TALABI TOLUWANI
  18. OWOSENI OREOLUWA
  19. OLOMU PECULIAR
  20. BOLA-FAYEMIWO WASOLA
  21. FAKOREDE SEKEMI
  22. AMAZU FAVOUR
  23. DADA KAYODE
  24. AYENI TIMILEHIN
  25. ADEJUWON ERIOLUWA
  26. FAWEYA ANNE
  27. OGUNGBOYE GIDEON
  28. OLADELE PRECIOUS
  29. AHMED TUMININU
  30. SUNDAY DAMILOLA
  31. ADEGITE ADEOLUWA 
  1. OGUNLEYE AYOKUNLE
  2. FAGBUAGUN JUSTIN
  3. OBAGBEMI TOYOSI
  4. AKOMOLAFE ANTHONY
  5. EFUNTADE TOLULOPE
  6. EZEKE MMERI
  7. AKINWALE AYOMIDE
  8. OGUNLEYE FAITH
  9. AYITI DIVINE
  10. BABALOLA CHRISTOPHER
  11. OMOBA AYANFEOLUWA
  12. ADELUGBA ENIOLA
  13. OLAIYA OLAYINKA
  14. OKESOLA ANTHONY
  15. EGBEBI OREOLUWA
  16. MATTHIAS-REEF SILVAN
  17. ILORI FAVOUR
  18. AINA LAWRENCE
  19. OLAYODE MARY
  20. OGUNYEMI TIMILEHIN

 

ART CLASS

  1. FAGBAMILA GBOLAHAN
  2. EZEKIEL OLUWATOSIN
  3. FAMUYIBO-TIJANI OLUWASEUN
  4. ONI OLASUNKANMI
  5. ADEAGBO FERANMI
  6. BABALOLA SEKEMI
  7. IBITOYE FRANCES
  8. OLUWATOYIN PETER 
  1. FATUKI AKINTAYO
  2. UCHECHUKWU GOODLUCK
  3. AKOMOLAFE JOY
  4. AIYEDOGBON DAMILOLA
  5. DANIEL MOYINOLUWA
  6. ADELEYE GBOLAHAN
  7. AMERIJOYE GHANDI
  8. ATA OPEYEMI
  9. OLUSOLA PRAISE
  10. OLUSOLA JOSHUA
  11. OJELABI ELIZABETH
  12. AYODELE TOLULOPE
  13. IBIDAPO AYOOLA
  14. BOLA-FAYEMIWO BUSOLA
  15. EGBEYEMI ADEOLUWA


COMMERCIAL CLASS

  1. OLORUNFEMI JOHAN
  2. FADAHUNSI OLAITAN
  3. ARINGBANGBA ESTHER
  4. AREJE ADEKEMI
  5. ADETOLA FIYINFOLUWA
  6. ATA IFEOLUWA
  7. OJO IBUNKUNOLUWA
  8. OLAJIDE EMMANUEL